בית הנוטריון - כל שירותי הנוטריון במקום אחד

שפות לתרגום  צרפתית ספרדית צ'כית גרמנית אמהרית רומנית בולגרית בוסנית רוסית ערבית אנגלית  הונגרית סינית דנית הולנדית פולנית קרואטית שוודית שיווצרית תאילנדית טורקית ועוד (אנו עובדים עם מתרגמים מקצועיים ועם משרדי התרגום המובילים) 

צלצל עכשיו לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד 03-7266666

שליחת הודעה

חסוך זמן, שלח את פרטיך ונציגנו
יצור קשר עמך בהקדם  .
powered by fox contact

שפות ממדינות דוברות אנגלית

נוטריון לתרגום מסמכים נוטריונים מערבית לעברית

אישור נוטריוני למסמכים המתורגמים מהשפה הערבית. המשרד מקבל את כל סוגי המסמכים

בשפה הערבית ומתרגם אותם לצורך הנפקת אישור נוטריוני על פי הצורך. קבלת האישור תתבצע מהיום להיום על פי מידת דחיפות העניין.

משרדנו ערוך לטפל בהנפקת אישורים נוטריונים בשפה הערבית במהירות.

 

שפה: ערבית

 

מדינות שבהן השפה מדוברת: אלג'יריה, בחריין, מצרים, עיראק, ירדן, כווית, לבנון, לוב, מאוריטניה, מרוקו, עומאן, קטאר, ערב הסעודית, סוריה, תוניסיה, איחוד האמירויות, תימן, אריתריאה, ג'יבוטי, סומליה, סודאן, צ'אד, קומורו, סהרה המערבית, ישראל, צרפת ועוד.

 

סך כל הדוברים: כ-225,000,000

 

שיטת הכתב: אלפבית ערבי

 

רקע כללי: ערבית היא שפה בענף הדרומי של השפות השמיות המערביות בתוך קבוצת השפות השמיות של משפחת השפות האפרו-אסיאתיות. ככזאת היא קרובה מאוד לעברית ולארמית, ששייכות לענף הצפוני של השפות השמיות המערביות. הערבית הספרותית, משמשת בעיקר לכתיבה ולתקשורת בכל רחבי העולם הערבי, והיא בעלת תפקיד מפתח בחיי כל המוסלמים, שכן היא משמרת את שפת הקוראן. לצד הערבית הספרותית קיימת גם ערבית מדוברת ולה ניבים רבים (דיאלקטים), שמשמשים שפת אם לכ-180 מיליון בני אדם ברחבי אסיה ואפריקה (לדוגמה, ערבית לבנונית, מצרית, מרוקאית ופלסטינית). הערבית היא שפה רשמית ברוב מדינות המזרח התיכון ובמדינות צפון אפריקה. כמו כן היא אחת מהשפות הרשמיות של ארגון האומות המאוחדות.

 

מקור השפה הערבית הוא בחצי האי ערב; שם הייתה עיקר תפוצתה (למעט חלקים מסוימים בדרום חצי האי) עד למאה השביעית לספירה. בעקבות כיבושי האסלאם התפשט השימוש בשפה לסהר הפורה ולשאר המזרח התיכון וצפון אפריקה. בתקופת האימפריה המוסלמית הייתה הערבית שפת הסחר, התרבות והמדע. במשך כמה מאות שנים דחקה הערבית את השפות שדוברו באזור הסהר הפורה (בעיקר יוונית, ארמית וקופטית); ועד אמצע ימי הביניים דיברו רוב תושבי האזור ערבית כשפת אם. לעומת זאת באיראן, בטורקיה, בכורדיסטן ובשאר החלקים המוסלמיים של מרכז אסיה, נותרו השפות המקומיות על כנן, אף שהושפעו מהערבית במידה רבה. גם בצפון-מערב אפריקה עדיין נפוצות שפות מקומיות (בעיקר ברברית) בצד הערבית. הערבית התפצלה לניבים שונים כבר בחצי-האי ערב. ואולם עם התפשטותה על פני מרחב גיאוגרפי גדול התפתחו בה ניבים רבים אחרים, ואלה נבדלים משמעותית זה מזה ומהערבית הספרותית (שמבוססת על שפת הקוראן והשירה הערבית הקלאסית). כבר בתקופה קדומה, ייתכן שעוד לפני כיבושי האסלאם, ואולי זמן קצר לאחריהם, נוצר מצב של דיגלוסיה אצל דוברי הערבית, כיוון שהמשכילים הערביים, בעיקר המוסלמים שביניהם, הקפידו לכתוב בשפת הקוראן, וראו בניבים השונים עגה שאינה ראויה לעלות על הכתב. מצב זה קיים בעולם הערבי עד היום - אמצעי התקשורת הערביים משתמשים בצורה תקנית (סטנדרטית) של הערבית הספרותית, שפה הנלמדת במוסדות החינוך בכל רחבי העולם הערבי. שימוש בניבים מקומיים, בעיקר בערבית של קהיר (ערבית מצרית), לצורכי תקשורת בין-ערבית, נעשה נפוץ עם התפתחות התיאטרון והקולנוע, וכיום ערבית מצרית היא מעין שפה ספרותית שנייה בעולם הערבי.

 

הניבים הערביים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: "אל-משרק" (المشرق - המזרח) ו"אל-מע'רב" (المغرب - המערב). קו הגבול ("איזוגלוסה") בין קבוצות הניבים האלה הוא הגבול המפריד בין מצרים ללוב. הניבים של צפון-אפריקה, מלוב מערבה, נחשבים כ"אל-מע'רב", וכל היתר נחשבים "אל-משרק". בנוסף, קיימות הבחנות בין ניבים של דוברי ערבית ממוצא כפרי ("פלאחים"), ממוצא עירוני, וממוצא בדואי, הבחנות שאפשר לראות בהן סוציולקטים או אתנולקטים (כיוון שאינם תלויים באזור הגיאוגרפי, אלא במוצאו החברתי או האתני של הדובר).

 

לערבית יש גם ממד דתי: כשפת הקוראן היא נחשבת לשון הקודש של דת האסלאם. לפי דת זו אלוהים נתן את הקוראן לידי הנביא מוחמד במפורש בשפה הערבית. כל גרסה מתורגמת של הקוראן נחשבת משום כך נחותה בערכה. הערבית משמשת כשפת פולחן בדת המוסלמית ועל פי הדת, על כל מוסלמי לדעת את השפה.

 

לקבלת הצעת מחיר מצוינת, שירות אדיב יעיל ומהיר צלצלו עכשיו: 03-7266666

משרדנו עובד בכל שעות היום ברציפות לקבלת הצעת מחיר מצוינת הכוונה, ייעוץ ושירות מצוין ואישי

 צלצל עכשיו

  03-7266666

נייד 052-2592206   

פנה אלינו גם בדוא"ל

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 פקס:03-6918888

לשליחת הודעה לחץ

 שליחת הודעה

משרדנו ממוקם במיקום הכי מרכזי שניתן צמוד לצומת עלית

דרך אבא הלל 7 רמת גן 5252204 רמת גן

קומת הגלריה (צמוד לבנק הפועלים)

אנו מכבדים כרטיסי אשראי ושיקים